<< FC 2012     FC 2014 >>


FC 2013 - Kompletní anotace

Celkem je již přihlášeno 179 pořadů


.To nej (vybrané a speciální pořady)  12 pořadů
Asian Stuff (japonská a orientální kultura)  0 pořadů
Avalcon Speciál (fantastická literatura, fandom, fantasy a historie)  26 pořadů
Extra program (speciální doplňkové pořady)  0 pořadů
Fantasy & History (horor, fantasy, mýty, historie)  36 pořadů
GameLine (o videohrách)  34 pořadů
Hlavní program (sci-fi, fantasy, horor i vše ostatní)  0 pořadů
Sci-fi (Stargate, Star Trek, Star Wars apod., věda a technologie)  0 pořadů
Sci-fi & Future (sci-fi a technologie v seriálech, filmech, hrách a comicsech)  45 pořadů
X Když nevíte kam přihlásit (zařadíme do vhodných linií)  0 pořadů

Vysvětlení zkratek popisujících pořady


Styl řazení: Podle programové linie         |         Podle aktuálnosti pořadu

.To nej (vybrané a speciální pořady)

Novinkový pořad v sérii FF:
 • Beseda o re-pre žánru
  Spolek přátel krásného slova
  1012 B, N, 1h
  V případě zájmu bude prodloužena krátká beseda bezprostředně navazující na představení Odpor je zbytečný. V každém případě následující film začíná dle plánu, jeho čas se nemění, i kdyby tato beseda nebyla.

 • Odpor je zbytečný
  Spolek přátel krásného slova
  1011 C, N, 1h
  Veselá performance na motivy stejnojmenné knížky, prezentující nedávno založený subžánr sci-fi, takzvané re-pre (= real prediction). Pojednává o věcech nemožných, které se přesto dějí. Vystupují členové Spolku přátel krásného slova z Hradce Králové, jedné z rolí se ujme Františka Vrbenská.

 • Osamělý jezdec
  Gore Verbinski
  1009 F, N, E+T, 02:31h
  Indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp) vypráví příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida v legendu spravedlnosti – vydává se na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba hrdinové překonat, aby bok po boku bojovali s lidskou chamtivostí a korupcí.

 • Světová válka Z
  Marc Forster
  1004 F, N, E+T, 01:56h
  Gerry Lane (Brad Pitt) pracuje pod hlavičkou OSN jako úspěšný expert na řešení krizových situací. Nyní má nový úkol. Lidstvo začala decimovat virová epidemie. Agresivní nakažení záměrně napadají zdravé. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy.

Aktualizovaný pořad ze série FF:
 • UFOlněte se prosím - nedělní Speciál
  Silvie Šustrová "draky"
  1010 B + C, A, 2h
  Klasická noční talkshow s FFelebritami. Buď se pobavíte, nebo se dozvíte něco zajímavého. V každém případě poznáte významné fany a jejich fandomy, zajímavé hosty. O fanech, s fany, funny.

 • O FanCity po FanCity
  Václav Pravda "Kritizátor"
  1003 B + P, A, 2h
  Závěrečné popovídání s účastníky na téma jak se FanCity líbilo a nelíbilo, co pro příště zachovat, co změnit. Statistiky, plány do budoucna, další festivaly. Kde a jak bude pořádaný PragoFFest 2014, proč samostatný GameFFest na Velikonoce a co chystáme pro FF 2014 a další FanCity?

 • VEČER FANTAZIE
  Festival fantazie "FF"
  1002 C + H, A, 2h
  Zábavný závěrečný večer FanCity s tanečními, hudebními a dalšími vystoupeními, soutěží kostýmů a tombolou. Křty knih, comicsů, her. Uvádí Draky a VP. Po Večeru fantazie následuje Velká tombola s hlavní cenou - foťákem BenQ a dárkovou taškou plnou her, knih apod.

 • Slavnostní zahájení FanCity 2013
  Festival fantazie "FF" + SFK Avalon
  1001 C, A, 2h
  Představíme FanCity, hotel Fantazie, nejzajímavější pořady a zajímavé hosty, fotografiemi zavzpomínáme na předchozí FanCity. Snad přidáme i nějakou specialitu ;-)

Opakovaný pořad ze série FF:
 • Ra.One
  Anubhav Sinha
  1008 F, R, O+S, 2h
  Sci-fi Ra.One vypráví příběh designéra her, který vyvine novou hru založenou na snímání pohybu. Hlavním záporákem je právě Ra.One, který je mnohem silnější a mocnější než její protagonista G.One. A je to celé bollywoodské, tedy se zpěvem a tancem, úžasně barevné. Doporučujeme! Čas 2:36

 • Star Trek: Do temnoty
  J. J. Abrams
  1007 F, R, E+T, 02:12h
  Došlo k bezprecedentnímu a devastujícímu útoku na Hvězdnou flotilu (Organizace spojených národů budoucnosti) a posádka Enterprise se nabídne, že dopadne pachatele, záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch).

 • Muž z oceli
  Zack Snyder
  1006 F, R, E+T, 02:23h
  Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdina, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, se v něm teprve musí objevit.

 • Iron Man 3
  Shane Black
  1005 F, R, E+T, 02:09h
  Tony Stark / Iron Man je nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle.


Nahoru

Asian Stuff (japonská a orientální kultura)


Nahoru

Avalcon Speciál (fantastická literatura, fandom, fantasy a historie)

Novinkový pořad v sérii FF:
 • Beseda s hosty Fancity
  F.Vrbenská, J.Pecinovský
  1127 B, N, 2h
  Když se sejdou známí spisovatelé, mohou mluvit o čemkoliv a posluchači se nikdy nenudí. O psaní, o lidech, o životě, na různá konkrétní témata. I tentokrát se můžete těšit na příjemnou besedu.

 • Války v Bibli
  anonymní účet "anonymní_účet_10431"
  1124 P, N, 2h
  Biblické příběhy o válkách, uvedené netradičním způsobem. Jaký byl starozákonní Jahve? A co úloha žen ve válkách?

 • Problémy
  Jan František Adamec "Silver"
  1123 F, N, 1h
  Projekce studentského filmu Anety Beránkové z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně dle stejnojmenné povídky Andrzeje Pilipiuka. Jako bonus čtení ukázky z připravované nové knihy příhod Jakuba Vandrovce!

 • Přežije domácí comics Generaci nula?

  1122 P, N, 1h
  Přiznejme si to, žijeme v nejlepší comicsové době v historii. Ale co všechno jsme za to museli zaplatit? Mrkneme se na historii a současnost domácí i překladové scény, vydavatele, fanoušky, šílence a věrozvěsty a předpokládanou životnost dalších generací tvůrců i čtenářů.

 • Octobriana a Pepina na Kombajnu

  1121 P, N, 1h
  Český comics nejsou jenom vzorné Rychlé šípy a zoofilní Čtyřlístek, ale taky tuna brutálních příběhů propagandy, komerce, undergroundu a čistého šílenství v historických zvratech 20. století. Výprava do míst, z nichž se nevrací.

 • Čaroděj Aleister Crowley a záhady reálné magie
  Františka Vrbenská
  1120 P, N, 2h
  Fascinující a skandální osobnost, cestovatel do hlubin přízračného neznáma. Jeho osoba a dílo jsou spojeny s tajemstvími šesti tisíc let magie - nebo šílenstvími a iluzí...?

 • Povolební střízlivění
  Roman Kresta "Randalf"
  1119 B, N, 2h
  Politika sice na cony nepatří, ale protentokrát k tomu je důvod. Dostala se tedy vaše stáj do Sněmovny? Co z toho nakonec bude, kdo bude premiérem a jak se bude tvářit "ten nahoře?" Celostátní loterie zvaná volby skončila, tak si můžeme trochu podiskutovat a případně i zaspekulovat o budoucnosti.

 • Ekologický terorismus?
  Roman Kresta "Randalf"
  1112 P + B, N, 1h
  Děsí vás globální oteplování? Myslíte ekologicky? A co to vlastně je? Mají zelení pravdu? Nebo je naše planeta skutečně modrá? Poněkud pobliticky nekorektní blábolení o skrytém teroru proti občanům.

 • Budoucnost jaderné energie
  Roman Kresta "Randalf"
  1111 P + B, N, 1h
  Je budoucnost možná bez jaderné energie? Je jádro skutečně nebezpečné? Mají zelení pravdu? Kolik to vlastně stojí? Pokud vás jaderné otázky nenechávají v klidu, přijďte se uklidnit :) A o se vlastně stalo v Černobylu a Fukušimě?

 • Uvězněni v čase
  Nacho Vigalondo
  1110 F, N, E+T, 01:28h
  Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově. Vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. V časové smyčce se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky.

 • Chuckyho kletba
  Don Mancini
  1109 F, N, E+T, 1h
  Je zpátky! Tvůrci znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Nica dostane tajemný balíček. Po záhadné smrti její matky začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění.

 • Co všichni na té Honor vidí?
  Květa Tonová "Torli"
  1108 B, N, 1h
  Honor Harringtonová je military sci-fi říznuté space operou. Takových románů a sérií je hodně, ale Honor má něco specifického. Stal se z ní žánr sám o sobě. Po conech chodí fani v kostýmech, sdružují se, v Americe proběhne první Honorcon. Přijďte se účastnit debaty o tom, co nás na Honor tak láká

 • Co je nového ve světě plástve
  Josef Pecinovský "Eni Tux" + zatím nejsou
  1107 B + P, N, 1h
  Přednáška a beseda o chystaném románu Josefa Pecinovského Děti plástve, vyjde na přelomu roku. Autorské čtení.

 • Hádanky mojí babičky
  Marcela Holečková "Maril"
  1105 Q + W, N, 1h
  Všechno ví, nic nepoví, jen se usmívá, sladkosti rozdává. Chvilka tajuplných proslovů se sladkou odměnou nakonci a spoustou zábavy. Přijdeš?

 • Honorverse v Čechách, admirál za oceánem
  Marcela Holečková "Maril"
  1104 P, N, 1h
  Fanoušci slavné HH (Honor Harringtonové) a knih Davida Webera nejen v Čechách, ale též na Moravě, ve Slezku a přilehlých asijských oblastech by rádi rozšířili své řady právě o tebe. Přednáška bez účasti admirála odhalí několik neuvěřitelných interních informací.

 • Historie conů v ČR
  Václav Pravda "Kritizátor"
  1101 P, N, 1h
  Zdá se to už věčnost, ten rok 1996, kdy vznikl Avalcon, předchůdce Festivalů fantazie. Ale tou dobou už se psalo 14 let historie conů. Připomeneme si ji slovem i obrazem. Včetně (doufejme) zábavných historek z novějších conů.

Aktualizovaný pořad ze série FF:
 • UFOlněte se prosím - pondělní
  Silvie Šustrová "draky"
  1126 B + C, A, 1h
  Klasická noční talkshow s FFelebritami. Buď se pobavíte, nebo se dozvíte něco zajímavého. V každém případě poznáte významné fany a jejich fandomy, zajímavé hosty. O fanech, s fany, funny.

 • UFOlněte se prosím - sobotní
  Silvie Šustrová "draky"
  1125 B + C, A, 1h
  Klasická noční talkshow s FFelebritami. Buď se pobavíte, nebo se dozvíte něco zajímavého. V každém případě poznáte významné fany a jejich fandomy, zajímavé hosty. O fanech, s fany, funny.

 • Hledání Satana
  Roman Kresta "Randalf"
  1118 P + B, A, 1h
  Je Satan jen mýtickou postavou, církvemi vysněný nepřítel nebo má reálný základ? Kde se tedy skrývá tato zkáza (nebo záchrana) lidstva? Na FF tato přednáška vzbudila jistý rozruch. Tentokrát se pokusíme pojmout téma seriózněji a méně provokativně ;)

 • ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O HAJZLECH NA ENTERPRISE II
  Václav Pravda "Kritizátor"
  1115 P, A, 1h
  Druhý díl. Přinese tato již historická přednáška i po 10 letech šokující odhalení a zábavu? Riskneme to :-). Kde najdete na Enterprise hajzly a jak se s nimi vypořádá kapitán Picard? Spousta obrázků a napínavé příběhy.

 • Dobrodružství a SF v sešitech Karavana
  Josef Pecinovský "Eni Tux"
  1106 B + P, A, 1h
  Pro fanoušky a sběratele: beseda o dobrodružných a SF knížkách edice Karavana, SNDK, 1958 - 1968, a Karavana v sešitech, Albatros 1968 - 1991.

 • Dolejte řediteli II.
  Václav Pravda "Kritizátor"
  1103 B + P, A, 1h
  Pamatujete na Nově nedělní Volejte řediteli? I my máme. Tradiční a přesto pokaždé překvapivé večerní popovídání s účastníky co den dal a vzal. Co zajímavého se chystá. Vyhlášení soutěží, odpovídání otázek, statistiky, připomínky. Možnost přijít propagovat vlastní výjimečný pořad (po dohodě).

 • Dolejte řediteli I.
  Václav Pravda "Kritizátor"
  1102 B + P, A, 1h
  Pamatujete na Nově nedělní Volejte řediteli? I my máme. Tradiční a přesto pokaždé překvapivé večerní popovídání s účastníky co den dal a vzal. Co zajímavého se chystá. Vyhlášení soutěží, odpovídání otázek, statistiky, připomínky. Možnost přijít propagovat vlastní výjimečný pořad (po dohodě).

Opakovaný pořad ze série FF:
 • Star Trek
  J. J. Abrams
  1117 F, R, E+T, 2h
  Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a vesmírného nebezpečenství. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo. Čas 2:07.

 • Iron Man 2
  Jon Favreau
  1114 F, R, E+S, 01:57h
  V pokračování marvelovského komiksu se dozvíme, co se stane, když multimilionář, génius, ale také alkoholik Tony Stark, který v prvním díle sestrojil bojový oblek, v němž zachraňuje svět jako Iron Man, rozhodne zveřejnit celou pravdu o svém alter egu.

 • Iron Man
  Jon Favreau
  1113 F, R, 2h
  Tony se živí jako VIP výrobce a dodavatel technologicky vyspělých zbraní pro US armádu a jeho životní filozofií je: Nejlepší zbraní je ta, ze které stačí vystřelit jen jednou. Na cestě z prezentace nejnovější zbraně hromadného ničení ho na horké afgánské půdě unese jistá teroristická skupina.


Nahoru

Extra program (speciální doplňkové pořady)


Nahoru

Fantasy & History (horor, fantasy, mýty, historie)

Novinkový pořad v sérii FF:
 • Kouzelné hlášky z Harryho Pottera
  Markéta Zelená "Affaia"
  4037 Q, N, 1h
  Znáte dobře Harryho Pottera? Orientujete se všech dílech a umíte je přeříkat nazpaměť? Nebo vás Harry zkrátka jen baví a chcete si svoje znalosti vyzkoušet? Soutěž hlášek je zákeřná i pro ty největší potterovské blázny, pobavíte se u ní každopádně!

 • Harry Potter v Londýně
  Markéta Zelená "Affaia"
  4036 P, N, 1h
  Natáčecí ateliéry v Londýně jsou jedno z nejkrásnějších míst, které může fanoušek Harryho Pottera navštívit. Jak se tam dostat, co očekávat a na co se těšit nejvíce? O tom a mnohém dalším se dozvíte na této přednášce.

 • Těšíme se na Hobita - nejnovější
  FantasyHistory Team "FH" + Peter Jackson
  4033 F, N, E+S, 1h
  Jak se blížil filmový Hobit, Peter Jackson pro usnadnění čekání postupně vydával produkční videa. Jsou to v podstatě takové dodatky, jen vydané předem. Produkční videa 8-10 a další materiály dle aktuální situace.

 • Shipujeme v Merlinovi trochu jinak
  Matěj Svoboda "Broody"
  4029 P, N, 1h
  Všichni, kdo viděli seriál Merlin jistě dobře ví, že tam se to shipuje úplně samo :-) Ale vzhledem k tomu, jak nápadný je hlavní ship mezi Merlinem a Arthurem, si mnoho lidí ani nevšimne těch ostatních shipů okolo :-)

 • Merlin - bloopers & behind the scenes
  Šárka Hamáčková "elirwen"
  4028 P + F, N, 1h
  Jedním z hlavních důvodů, proč tak moc milujeme seriál Merlin jsou představitelé hlavních rolí. Není nad to si občas připomenout jejich blbnutí při natáčení.

 • Merlin pro začátečníky
  Matěj Svoboda "Broody"
  4025 P, N, 1h
  Vše co potřebujete vědět o seriálu Merlin. O čem to je? Proč je to tak dobré? Tato přednáška představí seriál těm co ho ještě neviděli a ti co ano se třeba dozví něco nového :-)

 • Game of Thrones for dummies
  Matěj Svoboda "Broody"
  4024 P, N, 1h
  Představení seriálového hitu HBO Game of Thrones a hlavně méně známé knižní předlohy Píseň Ledu a Ohně.

 • Magie
  Vilém Maršík
  4023 P + B, N, 1h
  Z čeho čerpají autoři fantasy, když píší o magii? Nejen ze starší fantasy, ale i z dlouhé historie "skutečné" magie a hermetismu. A o tom si budeme povídat.

 • Satan, čerti a ďáblové
  Vilém Maršík
  4022 P, N, 1h
  K čemu se hodí, kdo vlastně jsou, jak vznikli, a proč jsou tolik populární. Co je dobré na tom, když vás někdo pošle k čertu.

 • Soutěžní snídaně - kvízy a hádanky
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4019 Q, N, 1h
  Nebaví vás snídat osamoceně? Chcete se u jídla trošku pobavit a zasoutěžit si? Víte, co mají rádi k snídani hobiti či elfové? Zkoušeli jste již skřetí večeři? Vezměte si snídani a přijďte za námi. Kdo soutěžit nechce, může jenom snídat :-).

 • Kdo jsem?
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4017 Q, N, 2h
  Trápí vás nejistota, kým jste? Jste elfem, trpaslíkem či prostým člověkem? Přijďte to zjistit.

 • Magie ve fantasy
  Jana Syrovátková "Jixipen" + Vilém
  4012 P, N, 1h
  Navazuje volně na přednášku "Úvod do magie", který navede posluchače na správnou vlnu o magii. Přednáška se již bude věnovat pouze různým aplikacím magie v různých fantasy.

 • Historie Středozemě - Válka o Klenoty
  Michal Petrov "Makhiel"
  4006 P, N, 1h
  Dlouho před Válkou o Prsten tu byla Válka o Klenoty, téměř šest set let trvající konflikt mezi elfy, lidmi a trpaslíky na jedné straně a Temným pánem, skřety, balrogy a draky na straně druhé. Láska, zrada, dobrodružství a tisíc slonů!

 • Historie Středozemě - Arnor a Gondor
  Michal Petrov "Makhiel"
  4005 P, N, 1h
  Po pádu Númenoru založil Elendil Vysoký a jeho synové království Arnor a Gondor, jejichž historie pokrývá tísíce let. Proč zanikl Arnor, jak byl založen Kraj nebo Rohan a proč Gondor čeká na návrat krále? Přijďte a dozvíte se.

 • Křesťanství a mnohoženství
  Libuše Čermáková
  4002 P, N, 1h
  Jak se společnost vyrovnala s mnohoženstvím mormonů? Výhody polygamie.

 • Hříšná Marie Magdalská
  Libuše Čermáková
  4001 P, N, 1h
  Jak víra ovlivnila postavení ženy ve společnosti.

Aktualizovaný pořad ze série FF:
 • Laeg a jeho tradiční koncert
  Filip Burian "laeg"
  4040 H, A, 2h
  Laeg je zpět s novými písničkami. Přijďte si poslechnout fantasyfolkové skladby v podání elfího barda a jeho kytary a akordeonu.

 • Těšíme se na Hobita - novější
  FantasyHistory Team "FH" + Peter Jackson
  4032 F, A, E+S, 1h
  Jak se blížil filmový Hobit, Peter Jackson pro usnadnění čekání postupně vydával produkční videa. Jsou to v podstatě takové dodatky, jen vydané předem. 3d kamery a natáčení ve 3d, Nový Zéland, Hobitín, trpaslíci. Produkční video 4-7 + trailery.

 • Těšíme se na Hobita - starší
  FantasyHistory Team "FH" + Peter Jackson
  4030 F, A, E+S, 1h
  Jak se blížil filmový Hobit, Peter Jackson pro usnadnění čekání postupně vydával produkční videa. Jsou to v podstatě takové dodatky, jen vydané předem. Jak to vypadalo před natáčením? Andy Serkis. Kostýmy, 3d kamery. Produkční video 1-4 + trailery.

 • Merlin & Arthur - dvě strany jedné mince
  Šárka Hamáčková "elirwen"
  4027 P, A, 1h
  Oba by pro toho druhého obětovali život a šílené záchranné mise jsou na denním pořádku. Epická (b)romance z Camelotu.

 • Merlin fan videa
  Šárka Hamáčková "elirwen"
  4026 P, A, 1h
  Protože Merlina není nikdy dost.

 • Náboženské symboly v životě
  Alena Langrová "Ala"
  4018 P, A, 1h
  Tato přednáška volně navazuje na přednášku Jixipen o symbolech. Setkáváme se s nimi na každém kroku a mnohé z nich mají své kořeny v dávné mytologii a jednotlivých náboženstvích. Pojďme se na ně podívat blíže a povyprávět si příběhy s nimi spojené.

 • Hétery a heroiny novověku
  Scarlett Rauschgoldová "Darth Zira"
  4015 P + B, A, 1h
  Ve starověkém Řecku byla hétera něco jako v Japonsku gejša. Ve středověku tato profese zmizela, aby se zhruba po tisíci letech znovu objevila. Samozřejmě v trochu jiné podobě. Ale jako ve starověku i tyto dámy kolikrát "psaly dějiny" a konaly vpravdě hrdinské skutky. Jen učebnice o tom cudně mlčí.

 • Zakončení linie
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4014 C + B, A, 1h
  Tak to bylo pro letošek vše, přátelé. Co se nám povedlo a co se vám nelíbilo? Přijďte nám to říct. Tradiční nábor nových pomocníků, přednášejících i témat na přednášky.

 • Havajské mýty, pověsti a rituály
  Alena Langrová "Ala"
  4011 P, A, 1h
  V této přednášce si povíme něco nejen o historii a mytologických příbězích oblíbených na dvoře havajských králů, ale i o obřadech, rituálech, jasnovidectví, věštění a černé magii. Vysvětlíme si, kdo to byli tzv. kahunové a jakou úlohu v tomto společenství plnili zaklínači.

 • Česká fantasy
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4009 P + B, A, 1h
  Je česká fantasy nudná? Jsou v Čechách zajímaví autoři? Co mne samotnou v rámci české fantasy zaujalo - představení děl, četba ukázek. Máte vlastní dílko, které chcete představit? Můžete v diskusi.

 • Jak číst a psát runy
  Zuzana Minaříková "Tar-ara"
  4008 W + P, A, 1h
  Co udělat s runovým písmem, aby se dalo přečíst, případně i napsat? Chcete se naučit nějaké obecnější zákonitosti v jeho stavbě a porozumět, jak funguje? Seznamte se s runami z minulosti i z Tolkiena a naučte se s nimi pracovat. Vlastní psací potřeby výhodou, papíry dodáme.

 • Humorná fantasy (M.Y.T.H.)
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4007 P, A, 1h
  Nedostudovaný čaroděj, pervekt bez magické moci, mnoho prolínajících se světů a hlavně mnoho soudobého humoru. Namátkou: Krádeže duší pomocí kreditních karet či nepraktičnost univerzit. To je stručný výběr z díla Roberta Asprina. Pokud neznáte, určitě přijďte. Pokud znáte, přijďte si připomenout.

 • Hobit aneb co nás ještě čeká
  Michal Petrov "Makhiel"
  4003 P, A, 1h
  Neočekáváná cesta ale před námi jsou ještě dva další filmy. Na co se můžeme těšit a jak moc se odchýlíme od knihy? Přijďte a dozvíte se.

Opakovaný pořad ze série FF:
 • Kreslený Hobit
  FantasyHistory Team "FH" + Jules Bass, Arthur Rankin
  4035 F, R, 01:17h
  Animovaný film z roku 1977 na motivy knihy Hobit.

 • Lov na Gluma
  FantasyHistory Team "FH" + Chris Bouchard
  4034 F, R, E+T, 1h
  Fanfilm společnosti Independent Cinema, který svou kvalitou dosahuje profesionální tvorby Petera Jacksona. Děj filmu předchází trilogii Pán prstenů a vypráví o Aragornově pátrání po Glumovi. Rozhodně doporučujeme zhlédnout.

 • Zrozeni z naděje
  FantasyHistory Team "FH" + Actors at Work Production
  4031 F, R, E+T, 01:12h
  Profesionálně vypadající fan film. Vypráví příběh potomků legendárních vládců moře z Numenoru, Dúnedain, kterým zůstává naděje v podobě královského rodu, jenž pokračuje bez přerušení z otce na syna. Můžeme sledovat Arathorna a Gilraen, rodiče Aragornovy, od jejich prvního setkání.

 • Symboly v životě
  Jana Syrovátková "Jixipen"
  4020 P + W, R, 1h
  Postel, červená, vaše vlastní jméno - co to pro vás znamená? Proč naši předkové užívali to či ono, proč některé kmeny tolik nadělají se jmény? Přijďte se dozvědět, co vůbec znamená symbol, trošku si pohrát se symboly, slovy, jmény a značkami.

 • Grónská mytologie
  Alena Langrová "Ala"
  4013 P, R, 1h
  V této přednášce se podíváme do světa grónské mytologie a povíme si něco o osobitém pohledu Gróňanů na svět.

 • Finská mytologie
  Alena Langrová "Ala"
  4010 P, R, 1h
  Tato přednáška je volným pokračováním dřívějšího povídání o finském národním eposu Kalevala a zavede nás do světa finské mytologie jako takové. Budeme si povídat o stvoření světa, jednotlivých finských bozích, hrdinech finských mýtů či provázanosti života obyvatel Finska s přírodním děním.

 • Historie umělých jazyků
  Michal Petrov "Makhiel"
  4004 P, R, 1h
  Možná jste slyšeli o esperantu či idu, možná o klingonštině nebo jazyce dothraki. První umělé jazyky ale začaly vznikat mnohem dříve. Přijďte se dozvědět jak a proč vůbec lidé začali jazyky tvořit a co všechno dokázali vyplodit.


Nahoru

GameLine (o videohrách)

Novinkový pořad v sérii FF:
 • Defiance
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9137 P + B, N, 1h
  MMOTPS z postapokaliptické budouscnosti propojuje své dění s televizním seriálem a hráči tak mohou ovlivnit svými činy to, co se stane v následujících měsících na televizních obrazovkách.

 • WoW - včera, dnes a zítra
  Zuzana Hortenská "Zuzlínka"
  9136 P, N, 1h
  Legendární hra World of Warcraft vyšla před devíti lety a jako jedna z mála MMORPG se udržela na trhu až dodnes. Projdeme si historii a budeme spekulovat o budoucnosti této legendy.

 • Hearthstone: Heroes of Warcraft
  Zuzana Hortenská "Zuzlínka"
  9134 P, N, 1h
  Původní karetní hra, kterou vydávala společnost Blizzard Entertainment, byla přepracována na počítačovou hru s velmi osobitým stylem a zajímavou grafikou.

 • Hudba ve World of Warcraft
  Zuzana Hortenská "Zuzlínka"
  9133 P, N, 1h
  Azeroth je velmi rozsáhlý, a přesto má každé území v tomto světě svoji unikátní hudbu, která dokresluje atmosféru a příběh.

 • Blizzard Cinematics
  Zuzana Hortenská "Zuzlínka"
  9132 P, N, 1h
  Ke hrám World of Warcraft, Diablo 3 nebo Starcraft udělal Blizzard jedny z nejlepších cinematics, které zůstanou nezapomenutelné.

 • Nezáporní záporáci v Bioware hrách
  Štěpán Jura "Potan"
  9117 P + B, N, 1h
  V opravdovém životě není nikdo "zlý" jen tak bez příčiny a z určitého úhlu i špatnost je ospravedlnitelná pro větší dobro. To si uvědumují i scénáristé v Bioware a servírují nám záporáky, kteří sice na první pohled páchají zlo, ale ve svém svědomí konají pouze nezbytnou nutnost. Bez Mass Effectu.

 • MechWarrior Online
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9113 P + B, N, 1h
  Svět Battletechu ožívá ve Free-2-Play onlinové hře MechWarrior Online, která si získává jak pozitivní, tak negativní ohlasi od fanoušků univers.

 • Wargaming a jeho historie
  Štěpán Jura "Potan"
  9111 P, N, 1h
  Wargaming aneb hraní si s vojáčky není žádnou novinkou ani hrou pro pár vyvolených. Pojďme si představit jeho historii z dob, kdy sloužil v 19. století pro výcvik armádních důstojníků až do součastnosti, kdy se zněj stalo hobby s obrovskou členskou základnou i v naší malé republice.

 • Nezáporní záporáci v Mass Effectu
  Štěpán Jura "Potan"
  9107 P + B, N, 1h
  V opravdovém životě není nikdo "zlý" jen tak bez příčiny a z určitého úhlu i špatnost je ospravedlnitelná pro větší dobro. To si uvědumují i scénáristé v Bioware a servírují nám záporáky, kteří sice na první pohled páchají zlo, ale ve svém svědomí konají dobro nezbytné pro ochranu svého světa.

 • Proč v Mass Effectu nenarukovat do AN?
  Štěpán Jura "Potan"
  9106 P + B, N, 1h
  Alianční námořnictvo dokázalo vycvičit největšího lidského hrdinu - velitele Sheparda. Také však vybavuje své vojáky nepraktickou uniformou, nefunkčním vybavením, zbytečnými označeními a spoustou dalších ptákovin. Vítejte v armádě druhé poloviny dvacátého druhého století

 • Miracle of Sound
  Michal Petrov "Makhiel"
  9105 P, N, 1h
  Máte rádi videohry? Máte radi hudbu? Pak by vám neměl ujít Gavin Dunne a jeho projekt Miracle of Sound. Gavin skládá hudbu nejrůznějších žánrů na motivy videoher, filmů i knih. Od Elder Scrolls přes Minecraft až po Call of Duty. Od jazzu až po death metal.

 • X-Wing Miniatures Game
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9104 P + B, N, 1h
  Hra s miniaturami X-Wing od Fantasy Flight Games se poslední dobou dočkává ohromné popularity a širšího zájmu wargamingových hráčů. Proč tomu tak je a co vlastně hra nabízí, to prozradíme na této přednášce.

 • W40k: Space Hulk
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9103 P + B, N, 1h
  Přednáška věnované kultovní deskové hře Space Hulk ze světa Warhammer40k a její herní adaptaci z roku 2013.

 • W40k: Dawn of War
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9102 P + B, N, 1h
  Strategická série Dawn of War je extrémně populárním a kriticky skvěle přijatým herním kouskem ze světa Warhammer40k. Na přednášce si představíme nejen jednotlivé díly a jejich hratelnost, ale rovněž se ponoříme do příběhového pozadí kapituly Blood Ravens.

Aktualizovaný pořad ze série FF:
 • Historie Blizzard Entertainment
  Zuzana Hortenská "Zuzlínka"
  9135 P, A, 1h
  Historie společnosti Blizzard Entertainment, která měla několik podob ve svém více než dvacetiletém působení na herním trhu. Stojí za hrami, které se staly velice úspěšné, a přesto přichází se stále novými nápady.

 • Simulátor Gran Turismo
  Marek Tvrdý
  9129 P, A, 1h
  Sága rodu Gran Turismo. Pojďmě se společně podívat, jak to celé začalo u arkádových aut a přes střílečku s roboty se dostalo k současné simulaci závodních vozidel jménem Gran Turismo 5 včetně rozsáhlé aktualizace Spec II a soutěže Nissan GT Academy. Na závěr si představíme nový Gran Turismo 6.

 • Herní Zaklínač (The Witcher 3)
  Marek Tvrdý
  9128 P + Q, A, 1h
  Představení světa Zaklínače z pera Andrzeje Sapkowského. Historie od prvního pokusu z roku 1997 od Metropolis, přes ukázky ze Zaklínače od CDProjekt RED, zmíníme zrušený konzolový port a verzi pro Xbox360 a hřebem bude představení nové hry: Zaklínač 3: Divoký hon. Proběhne soutěž o ceny.

 • Erotika a herní Zaklínač
  Marek Tvrdý
  9127 P + B + Q, A, 1h
  Přednáška se věnuje erotice ve videohrách s hlavním zaměřením na herní trilogii Zaklínač z produkce polské společnosti CDProjekt RED. Z důvodu obsahu je přednáška určena pouze starším 18 let.

 • Historie BioWare a jeho her
  Marek Tvrdý
  9126 P, A, 1h
  Jak se z doktora stane herní vývojář? Co mají společného obří roboti, ledové pláně, robotický šestinohý pes, čínské karate, ježek Sonic, kosmické lodě a zakrvácené meče? Historie studia je bohatá a s ním i jejich hry. Pojďme se podívat, co všechno nám bohové z BioWare přinesli na naše monitory.

 • Historie Electronic Arts
  Marek Tvrdý
  9124 P, A, 1h
  Historie firmy, která byla považována za inovátora, až se nakonec stala nejhorší firmou světa (dle internetového dotazníku). Rychlý přehled her od tohoto giganta, který vlastní studio BioWare a čerstvě podepsal exkluzivní smlouvu na hry Star Wars.

 • Jak se překládal Mass Effect 3
  Marek Tvrdý
  9123 P + B, A, 1h
  Rádi byste věděli, jak probíhá překlad hry do češtiny? Na praktických ukázkách vám ukážeme proces lokalizace her od fáze překladu, přes dabing až po rozsáhlý testing. Praktické ukázky budou z fanouškovského překladu her Dragon Age II, Deus Ex Human Revolution a herní ságy Mass Effect.

 • DLC - zlo či dobro?
  Marek Tvrdý
  9119 P + B, A, 1h
  Velký fenomén poslední doby - dodatečné, placené a stahovatelné přídavky do Vašich oblíbených her. Představíme Vám ty nejzajímavější DLC z poslední doby a nový počin distributorů jménem Online Pass - obranu proti bazarovým prodejům her.

 • Pokojové simulace závodních aut
  Marek Tvrdý
  9118 P, A, 1h
  Co je to simulátor v domácím prostředí? Jak slovo simulátor vnímá běžný hráč? Pojďme se společně podívat na historii nejvýznamnějších her, které se o simulaci pokusily (série Need for Speed, GTR, Race, rFactor, Gran Turismo, Enthusia, Project CARS, Asetto Corsa).

 • EVE Online
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9112 P + B, A, 1h
  Přednáška a beseda na téma MMORPG EVE Online, sci-fi fenoménu, jenž mají v rukách samotní hráči.

 • Úvod do světa Warhammeru 40k
  Štěpán Jura "Potan"
  9109 P, A, 1h
  Pro nováčky vhodné představení daleké budoucnosti, kde na lidstvo nečeká nic než válka. Budoucnost, kde nás před zničením z rukou nepředstavitelných hrůz vesmíru chrání pouze lidská odvaha, smysl pro povinnost a geneticky vyšlechtění válečníci.

 • Zahájení Gameline
  Martin Čabrun "DreamorCZ"
  9101 C + B, A, 1h
  Na zahájení linie se dozvíte, co vás během průběhu festivalu bude čekat na Gameline a nepřehlédnete tak nic, o co byste měli zájem.

Opakovaný pořad ze série FF:
 • Hudba ve hrách LucasArts
  Milan Pohl "kernel32"
  9131 P, R, 1h
  Legendární studio LucasArts sice padlo za oběť nedávnému převzetí Lucasfilmu společností Disney, desítky nezapomenutelných her, které během své třicetileté existence vyrobilo, však zůstávají – a s nimi i jejich vynikající hudba. Pojďme společně zavzpomínat na nejpovedenější kousky.

 • Série Need for Speed
  Marek Tvrdý
  9130 P, R, 1h
  Série Need for Speed je rozmanitá, jako nejrůznější typy aut světa. Projdeme se historií série plné zábavného závodění, utíkání před policií, mohutného tuningu vozidel i simulací závodních aut v odbočce Shift od tvůrců GTR2/C.A.R.S. Na závěr si ukážeme poslední díl Most Wanted od studia Criterion.

 • Vesmír trilogie Mass Effect
  Marek Tvrdý
  9125 P + Q, R, 1h
  Jak vzniká vesmír? Někdy prostě vybuchne bod a roztáhne se v prostor. A někdy je třeba stovek hodin práce. A co to je ten Mass Effect? Má něco společného s hmotou? Na tyto filosofické otázky biblických rozměrů se pokusíme odpovědět při představení herního světa trilogie Mass Effect.

 • Jak se v Česku kradou hry
  Marek Tvrdý
  9122 P + B, R, 1h
  Pohled na krádeže her v České republice založený na analýze používání nelegálních kopií titulů Dragon Age II a Deus Ex Human Revolution. Součástí bude i moderovaná diskuze na téma přednášky či témata s tímto tématem spojená.

 • Making of Mass Effect
  Video RPG Team "RPGDadmin"
  9116 D + B, R, E, 1h
  Po dobu oběda poběži na promítačce videa popisující vznik a vývoj prvního dílu trilogie Mass Effect. Videa budou v anglickém znění bez titulků, protože se budou promítat přímo z herní konzole.

 • Mass Effect Paragon Lost
  Video RPG Team "RPGDadmin"
  9115 F + B, R, E+S, 2h
  Společnost Funimation ve spolupráci s BioWare připravili animovaný film Mass Effect: Paragon Lost, který se odehrává před Mass Effect 3 a popisuje příběh elitní jednotky Jamese Vegy bojující s Kolektory. Dabing obstaral opět Freddie Prinze Jr. Titulky připravil tým, který přeložil Mass Effect 3.

 • Dragon Age: Dawn of the Seeker
  Video RPG Team "RPGDadmin"
  9114 F + B, R, E+S, 2h
  Společnost Funimation ve spolupráci s BioWare připravili animovaný film Dragon Age: Dawn of the Seeker, který popisuje mládí Cassandry Pentaghast, důležité postavy v ději hry Dragon Age II. Titulky z internetu opravil tým, který přeložil Dragon Age II.

 • Co je potřeba ke hraní wargamingu?
  Štěpán Jura "Potan"
  9110 P + B, R, 1h
  Zajímá vás, co je potřeba ke hraní wargamingových her? Tak se přijďte podívat na tuto přednášku, kde zodpovíme všechny vaše dotazy a pokusíme se vše vysvětlit na konkrétním příkladu Warhammeru 40k.


Nahoru

Hlavní program (sci-fi, fantasy, horor i vše ostatní)


Nahoru

Sci-fi (Stargate, Star Trek, Star Wars apod., věda a technologie)


Nahoru

Sci-fi & Future (sci-fi a technologie v seriálech, filmech, hrách a comicsech)

Novinkový pořad v sérii FF:
 • Nové seriály: Rewind 1x01
  SeriesCon Team + Rewind
  2058 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového sci-fi seriálu o skupině vojáků a vědců, kteří využívají neotestovanou technologii k cestování časem, aby předešli teroristickým útokům.

 • Nové seriály: The Blacklist 1x01
  SeriesCon Team + The Blacklist
  2057 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového thrillerového seriálu. Jeden z nejhledanější zločinců se přihlásí FBI a chce jim pomáhat s dopadáváním ostatních zločinců. V hlavní roli exceluje James Spader.

 • Nové seriály: Sleepy Hollow 1x01
  SeriesCon Team + Sleepy Hollow
  2056 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového hororového seriálu. Ichabod Crane je po 250 letech oživen, aby v současnosti bojoval proti bezhlavém jezdci z městečka Sleepy Hollow.

 • Nové seriály: The Bridge 1x01
  SeriesCon Team + The Bridge
  2055 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového krimi seriálu. Přesně na mexicko-americké hranici je nalezena mrtvola a detektivové z obou zemí jsou nuceni spolupracovat.

 • Nové seriály: Hostages 1x01
  SeriesCon Team + Hostages
  2054 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového thrillerového seriálu. Lékařce, jež má operovat amerického prezidenta, unesou rodinu a požadují, aby prezidenta zabila.

 • Nové seriály: Under the Dome 1x01
  SeriesCon Team + Under the Dome
  2053 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového sci-fi seriálu na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga o městečku, jež se náhle ocitne pod neviditelnou a neproniknutelnou kopulí.

 • Nové seriály: The Michael J. Fox Show
  SeriesCon Team + The Michael J. Fox Show
  2052 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a úvodní epizody nového sitcomu s Michaelem J. Foxem v hlavní roli o zprávaři, který trpí parkinsonovou chorobou.

 • Nové seriály: In the Flesh 1x01
  SeriesCon Team + In the Flesh
  2050 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového britského seriálu odehrávajícího se po zombie apokalypse, kdy se "vyléčení" zombie vracejí do normálního života.

 • Nové seriály: The Tomorrow People 1x01
  SeriesCon Team + The Tomorrow People
  2049 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového sci-fi seriálu o skupině mladých lidí se zvláštními schopnostmi, kteří se spojí kvůli boji se zlem.

 • Nové seriály: Defiance 1x01-02
  SeriesCon Team + Defiance
  2048 F + P, N, E+S, 2h
  Představení a pilot nového sci-fi seriálu. 30 let v budoucnosti na Zemi žijí lidé společně s mimozemskými rasami Votany. Ve městě Defiance je mezi nimi vrtkavý mír. Na všechny však čeká nebezpečí, které donutí většinu votanských ras se s lidmi spojit.

 • Nové seriály: Brooklyn Nine-Nine 1x01-02
  SeriesCon Team + Brooklyn Nine-Nine
  2047 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a úvodní epizody nového krimi sitcomu z prostředí jednoho newyorského policejního okrsku.

 • Nové seriály: Agents of SHIELD 1x01
  SeriesCon Team + Agents of SHIELD
  2046 F + P, N, E+S, 1h
  Představení a pilot nového komiksového seriálu Josse Whedona navazujícího na film Avengers.

 • Emmy 2013
  SeriesCon Team + Emmy
  2045 F + P, N, 2h
  Záznam letošního slavnostního předávání cen Emmy za US seriály všech žánrů. Uvádí Neil Patrick Harris.

 • Příznaky a diagnózy v Big Bang Theory
  Petra Štarková "Morgiana"
  2034 P, N, 1h
  O tom, proč je pro Sheldona důležité mít svůj "spot", čím a proč se psychika vědců a nadaných lidí tak často liší od té průměrné.

 • Webseriál Husbands: Joss Whedon a spol.
  Petr Říhánek "petrSF"
  2033 P + F, N, 1h
  Představení komediálního webseriálu Husbands o Bradym a Cheeksovi, kterým změní život oslava uzákonění rovnosti manželství v Las Vegas. V seriálu hraje Joss Whedon a řada herců a hereček známých ze seriálů jako Buffy, Firefly, Dollhouse, Battlestar Galactica a Caprica.

 • Proč (ne)koukat na VlogoutCZ
  Jan Burock "Owen" + Miki
  2032 P, N, 1h
  Owen vs. Miki. Miki se pokusí obhájit svou skupinu před Owenovou žalobou. Dočkáme se rozborů videí, elektronické tužky, strhujících dialogů a v neposlední řadě se Vlogout konečně dozví, co si o něm myslíme!

 • Seriálová tipovačka
  Martin Handl "Marty McFly"
  2030 Q, N, 1h
  Nový princip hádací soutěže. Mimo znalostí seriálů využijete i taktiku a trochu štěstí. Pro začátečníky i pokročilé. Tužky s sebou !

 • Agents of S.H.I.E.L.D.
  Matěj Svoboda "Broody"
  2027 P, N, 1h
  V této sezóně se začal vysílat nový seriál, který je výsledkem spolupráce Marvel studia a jednoho z nejlepších seriálových scénáristů naší doby - Josse Whedona. A výsledek je prostě úžasný! Jestli chcete vědět víc, přijďte na přednášku!

 • Breaking Bad
  Mikuláš Poul "miki"
  2024 P, N, 1h
  aneb česky Perníkový táta. Seriál ověnčený cenami ze všech stran, který nedávno překonal Game of Thrones v kategorii dramat na IMDB. Ano, tak dobrý ten seriál je. Směs intrik, zvratů a vaření drog, kterou si nedokážete představit.

 • Zlo jménem Cookie Clicker
  Mikuláš Poul "miki"
  2021 P, N, 1h
  PetrSF varuje: Obsah této přednášky způsobuje těžkou závislost.

 • Wizards vs Aliens
  Natálie Čurdová "Naty"
  2020 P, N, 1h
  Kouzelníci proti mimozemšťanům? Že to zní strašně epicky a awesome? Taky to je epic a awesome! Přijďtě se o tom přesvědčit sami a dozvědět se něco víc o tomhle super seriálu od legendy Russella T Daviese.

 • Slashy music videa
  Šárka Hamáčková "elirwen"
  2019 P + F, N, 1h
  Homoerotické dusno na maximum! :D

 • My Little Pony: Friendship is Magic
  Matěj Svoboda "Broody"
  2012 P, N, 1h
  Přednáška, která představí animovaný seriál My Little Pony: Friendship is Magic a trochu i vysvětlí, jak je možné, že se tento seriál líbí i lidem mimo původní cílovou skupinu.

 • Battlestar Galactica
  Matěj Svoboda "Broody"
  2010 P, N, 1h
  Přednáška o jednom z nejlepších sci-fi seriálů naší doby. O čem to je? Proč je to tak dobré? Chcete vědět víc? Přijďte na přednášku!

 • Vychytávky z TV
  Martin Handl "Marty McFly"
  2004 P, N, 1h
  V televizi nejsou jen telenovely ! Pod nánosy hlušiny se občas zaleskne zrnko zlata. Vyrejžoval jsem za vás tyto drobné poklady, které vám určitě unikly. Drobné vychytávky z conů, sci-fi, fantasy, ale i zajímavosti odjinud.

 • Zahájení a představení programu
  Petr Říhánek "petrSF"
  2000 P + C, N, 1h
  (Ne)slavnostní zahájení SeriesConu a představení programu.

Aktualizovaný pořad ze série FF:
 • Vstáváme s Červeným trpaslíkem
  SeriesCon Team + Red Dwarf
  2044 F + P, A, 1h
  Dopřejte si po ránu dávku kultovního britcomu.

 • Vstáváme s Futuramou
  SeriesCon Team + Futurama
  2043 F + P, A, E+S, 1h
  Dopřejte si po ránu dávku kultovního animovaného sci-fi seriálu.

 • Vstáváme s The Big Bang Theory
  SeriesCon Team + TBBT
  2042 F + P, A, E+S, 1h
  Dopřejte si po ránu dávku sitcomu o geniálních fyzicích, kteří si dokonale rozumí s diferenciálními rovnicemi, ale plavou v kontaktech s opačným pohlavím. A zrovna oni dostanou za sousedku mladou krásnou blondýnu...

 • Vstáváme se Simpsonovými
  SeriesCon Team + Simpsonovi
  2041 F + P, A, E+S, 1h
  Dopřejte si po ránu dávku kultovního animovaného seriálu.

 • Čeština v amerických seriálech
  Milan Pohl "kernel32"
  2029 P, A, 1h
  Ve vědecké laboratoři, při mučení, v náboženské svatyni i na obyčejném záchodě. Čeština zaznívá v amerických seriálech a filmech v nejrůznějších situacích. Přijďte a přesvědčte se!

 • Poznávačka seriálových okamžiků
  Barbora Vodáková "applejack"
  2028 Q, A, 1h
  Přijďte si zasoutěžit v poznávání screenshotů z různorodých seriálů. Tentokrát zaměřeno na kusy, které všichni známe - a to nejen na úspěšné perly, ale i seriály, které nikdy neměly spatřit světlo světa.

 • Bluestone 42
  Mikuláš Poul "miki"
  2023 P, A, 1h
  Kříženec filmu Smrt čeká všude a seriálu Miranda -- Seriál o britských pyrotechnicích v Afghánistánu se správnou špetkou humoru, který seriál dělá úžasným.

 • "Zpravodajství" na YouTube
  Mikuláš Poul "miki"
  2022 P, A, 1h
  aneb Philip DeFranco Show a SourceFed, ale nebojte, nejsou to žádné Události - vtipně a rychle shrnují to nejdůležitější, co se právě děje v Americe a ve světě. A nejen to, recenzují filmy, hry, aplikace a někdy se prostě jen baví o kravinách.

 • Epické trailery
  Šárka Hamáčková "elirwen"
  2018 P, A, 1h
  Znáte to, mnohdy je trailer lepší než výsledný film. Výběr z toho nejlepšího od roku 2000. (Nehledě na kvalitu výsledného snímku.) Dojde i na pár seriálových upoutávek.

 • Sex. harašení v seriálech
  Martin Handl "Marty McFly"
  2009 Q, A, 1h
  V každém seriálu je nějaký pár, který po sobě touží a nakonec spolu skončí v posteli. Pamatujete si tyto okamžiky, na které se těšíte mnoho dílů ? Zúčastněte se této soutěže a vyhrajte titul „Největší prasák FF“. Do 15 let nepřístupné. Tužky s sebou.

 • Nové komiksové filmy - letos
  Martin Handl "Marty McFly"
  2008 P, A, 1h
  S komiksovými filmy se poslední dobou roztrhl pytel a skoro každý měsíc je nějaký nový. Přehled hraných komiksů z letošního roku a další novinky.

 • Nové komiksové filmy - budoucnost
  Martin Handl "Marty McFly"
  2007 P, A, 1h
  S komiksovými filmy se poslední dobou roztrhl pytel a skoro každý měsíc je nějaký nový. Plány hraných komiksů na příští roky.

 • Cony v US seriálech
  Martin Handl "Marty McFly"
  2006 P, A, 1h
  V USA jsou cony každý týden a všichni vědí o co se jedná. A proto se objevují jako atraktivní kulisa v mnoha seriálech. Ale každý tvůrce je zobrazuje jinak podle míry svého fanouškovství. A navíc bonus - David Nykl jako pořadatel conu.

 • Camea Stana Lee
  Martin Handl "Marty McFly"
  2005 P, A, 1h
  Slavný tvůrce komiksů a duchovní otec těch nejslavnějších postav vydavatelství Marvel se pravidelně objevuje ve filmech o svých postavách. Pokud jste si těchto mikrovýstupů nevšimli, máte nyní možnost seznámit se s hereckou dráhou zakladatele moderního komiksu.

 • Jak jsem telefonoval s lesbickou ikonou
  Petr Říhánek "petrSF"
  2003 P, A, 1h
  Jak se mi poštěstilo mluvit s nejhodnější a nejúžasnější herečkou na světě tj. Gabrielle Christian, kterou můžete znát z lesbických rolí v South of Nowhere či Girltrash.

 • Proč jsem přispěl na Out With Dad
  Petr Říhánek "petrSF"
  2002 P, A, 1h
  Proč jsem se rozhodl nejen překládat, ale finančně přispět na natáčení kanadského webseriálu Out With Dad, jenž vypráví o ovdovělém otci Nathanovi a jeho patnáctileté dceři Rose, která si začíná uvědomovat, že ji přitahují dívky a že je zamilovaná do své nejlepší kamarádky Vanessy.

 • Proč překládám lesbické seriály
  Petr Říhánek "petrSF"
  2001 P, A, 1h
  V této vážně nevážné přednášce se konečně dozvíte skutečnou odpověď na jednu z nejzákladnějších otázek života, vesmíru a vůbec, která vám určitě nedávala spát ;-) Co má vedoucí SeriesConu pořád s těmi lesbickými seriály?

Opakovaný pořad ze série FF:
 • QI - Docela zajímavé
  Michal Petrov "Makhiel"
  2031 P + F, R, T, 1h
  Zaznamenali jste pořad QI na televizi Prima? Nelíbí se vám Leoš Mareš? Přijďte si spravit chuť u britské verze této soutěže, kterou uvádí Stephen Fry. Zajímavé otázky a ještě zajímavější odpovědi.

 • Wonder Showzen - maňásci na tripu
  Martin Petřík "DJ Obelix"
  2026 P + F, R, 1h
  Napadlo vás, jak by to dopadlo, kdyby se celý ansámbl Sezame, otevři se sjel velkým množstvím nelegálních drog a zařadil do své dětské show násilí, sex a rasismus? Tvůrci Wonder Showzen vám to předvedou v praxi. Trestuhodně opomíjená satira ostrá jako nůž se vám představí v celé své kráse.


Nahoru

X Když nevíte kam přihlásit (zařadíme do vhodných linií)


Nahoru

Databáze knih - www.cbdb.cz