Nápověda pro systém Amber

Důležitá informace úvodem - NEZAKLÁDEJTE více než jeden účet. Pokud už jste se registrovali jednou, bude ze Váš účet uložen pořád, a můžete ho kdykoliv použít pro přihlašování na další akce. Tím, že se registrujete vícekrát, ničemu nepomůžete, jen všem přiděláte práci. Nevíte-li své přihlašovací údaje, postupujte podle nápovědy zde.

 

Dříve než začnete shánět řešení svého problému jinde, pročtěte si prosím nápovědu a podívejte se, zda mezi často kladenými dotazy není Váš problém již vyřešen.

Dobrým zdrojem informací je také web Festivalů, kde najdete všechny běžně potřebné informace.

 

Pokud zde odpověď nenaleznete, kontaktujte prosím systémovou podporu (zvolte dle typu problému správný typ dotazu). Případně můžete systémovou podporu kontaktovat také přímo na e-mailu amber@alpaka.cz.

OBSAH

  1. Registrace do systému
  2. Přihlášení k účasti na akci
  3. Přihlašování a správa pořadů na akci
  4. Časté problémy a dotazy

 

1. Registrace do systému

Registrací do systému se rozumí vytvoření Vašeho uživatelského účtu, který poté můžete využívat k přihlašování pro účast na akcích SFK Avalon, k přihlašování pořadů na tyto akce, a dalším věcem, např. nákupu vstupenek v E-shopu. Registraci najdete v menu vlevo, a musíte tam vyplnit alespoň základní informace o Vás - jméno, příjmení, e-mail, datum narození a heslo. E-mail musí být u každého vytvořeného účtu unikátní. Tyto identifikační údaje jsou třeba kvůli požadavkům úřadů, bezpečnostních orgánů, hasičů, majitelů budov atd, e-mail a heslo poté ještě slouží k přihlašování do systému, a věk ke kontrole, aby se nenaléval alkohol nezletilým osobám. Nemusíte se o své údaje bát - informace, jak s nimi nakládáme jsou zde. Po registraci obdržíte potvrzovací e-mail, který si pečlivě uschovejte - vždy tak budete mít kam se podívat na své přihlašovací údaje, pokud je zapomenete. Poté se již můžete přihlásit e-mailem a heslem, a své údaje můžete případně změnit v nastavení osobních údajů.

2. Přihlášení k účasti a na akci

Po samotné registraci a přihlášení do systému se uvnitř můžete přihlásit na různé akce pořádané sdružením SFK Avalon. Informace o každé akci najdete na webu festivalů, a zde se na ně můžete předem přihlásit. Možná se ptáte, proč se vlastně vůbec musíte přihlašovat -odpověď na tuto otázku naleznete zde. Může se stát, že na některé akce nebude přihlášení v aktuální moment možné, ale přihláška na nejbližší akci by měla být vždy aktuální a funkční. Uprostřed stránky nahoře naleznete přepínání mezi jednotlivými akcemi. Vyberte tedy žádanou, a poté klikněte v menu na položku "Vstupné a služby". Je-li přihlašování spuštěno, intuitivní rozhraní Vás už provede celým jednoduchým procesem. Vyberete si z nabídky vstupné na žádané dny, v případě zájmu ubytování, stravu a další doplňy k přihlášce, jako např. tričko, odznak nebo třeba místenku na speciální pořady, a poté dole zvolíte možnost "pokračovat". Zobrazí se informační přehled, kde vše zkontrolujete, případě dole upravíte a pak kliknete na "Dokončit". Tím jste se úspěšně přihlásili na zvolenou akci. O této skutečnosti Vám také přijde potvrzovací e-mail, který si můžete vytisknout jako potvrzení a donést k registraci. Svou přihlášku poté můžete i upravit, a to v menu "Upravit vstupné a služby". Nelze tam však provést veškeré úpravy, takže pro některé se nebojte využít kontakt na organizátory.

3. Přihlašování a správa pořadů na akci

Festival by nebyl festivalem bez kvalitního programu, který vytváří právě účastníci. Ano, každý návštěvník se může podílet na tvorbě programu, a co více, dostat za to dokonce i odměnu! Stačí si přihlásit svůj vlastní pořad v sekci program. Ta je rozdělena na dvě části:

a) první část sloužící všem uživatelům pro přihlašování a správu vlastních přihlášených pořadů. V menu "Přihlásit pořad" můžete přidat svůj vlastní pořad do programu daného festivalu, stačí vyplnit několik údajů v jednoduchém rozhraní. Samotné přihlášení však neznamená automatické zařazení pořadu do programu - to musí udělat vedoucí linie. Program Festivalu je členěn na jednotlivé linie, věnující se vždy jednomu tématu. Každá má svého vedoucího, a pokud chcete svůj pořad do dané linie zařadit, musíte se domluvit s ním. Jejich seznam je k dispozici zde. Vedoucí linie má právo Váš pořad i nezařadit, v praxi se tak děje např. při pozdním přihlášení po uzávěrce, nebo pokud už má v linii plno atp. Pokud se však zkontaktujete včas a máte dobrý nápad, nebývá to obvykle problém. V dalším menu "Akce s pořady" pak můžete Vámi přihlášené pořady i upravovat a měnit. Zbytek položek v menu má informativní charakter. Pokud svůj pořad najdete na seznamu přihlášených pořadů, znamená to že byl vedoucím linie schválen a zařazen do programu.

b) druhá část položek v sekci pořad je určena pro zmíněné vedoucí linie. Normální uživatel ji běžně nevidí, musí mít přidělena práva na danou linii, což se děje po dohodě s hlavním organizátorem p. Pravdou - kontakty zde. Vedoucí linie zde může v menu Správa pořadů linie upravovat všechny pořady přihlášené na akce, přidělovat jim čísla (tím je schválí a uveřejní), a také hodnotit kvalitu a účast v nastavených mezích - samozřemě až to prezentaci daného pořadu na festivalu. Po ohodnocení účasti a kvality pořadu může být účastníkovy vyplacen honorář na recepci festivalu. v menu Nahrát program linie může do systému uložit XLS soubor s vyplněným časovým programem dané linie, ze kterého je pak sestaven celý program daného festivalu. V případě změny stačí soubor nahrát znovu s danou úpravou. Info o odměně linie nabízí jednak informativní přehled o všech finančních ohodnoceních v dané linii, a pak také možnosti přerozdělení liniových volňásků přednášejícím z dané linie. Každý, komu je takto přidělen volňásek, o tom dostane informační e-mail. V archivu pořadů se dají najít všechny pořady dané linie, i z historie, a z menu Mail přednášejícím se dá všem lidem, jež mají v dané linii pořad, poslat informační zpráva. Poslední Fórum vedoucích pak představuje diskuzní kroužek vedoucích linií, organizátorů festlivalu a správců Amberu. 

4. Časté problémy a dotazy

Při používání tohoto systému může samozřejmě dojít k různým nejasnostem nebo problémům, takže se jich zde pokusíme co nejvíce podchytit a objasnit

 

 

 

 

Databáze knih - www.cbdb.cz